پیش بینی جفت ارز یورو/دلار آمریکا 29 مارس تا 2 آوریل- کاهش یورو به زیر 1.18

این جفت ارز هفته ناآرامی را پشت سر گذاشت و نزدیک به 1 درصد افت کرد. در هفته آتی، پنج رویداد، شامل انتشار گزارش مربوط به تورم منطقه یورو را در پیش داریم. در اینجا، به چشم اندازی از رویدادهای برجسته و تجزیه و تحلیل تکنیکال به روز شده ای برای یورو/ دلار آمریکا اشاره می کنیم.

بالا بودن شاخص های مدیران خرید (PMI) در آلمان، فرانسه و منطقه یورو نشان می دهد که بخش تولید این منطقه همچنان یک نقطه قوت است. شاخص مدیران خرید (PMI) تولید آلمان برآورد بالای 66.6 را به دست آورد، در حالی که در گذشته، 60.4 بود. شاخص مدیران خرید (PMI) خدمات نیز افزایش یافته است، اما برآوردهای منطقه یورو و فرانسه در زیر سطح 50 باقی مانده است، که این مسئله نشان دهنده رکود است. آلمان با برآورد 50.8، موفق شد تا وارد محدوده رشد شود.

ضریب اطمینان مصرف کننده آلمان در محدوده منفی باقی مانده است، اما تا 6.2- افزایش یافته و به بالاترین سطح در 5 ماه گذشته رسیده است. این هفته با افزایش ضریب اطمینان تجاری آلمان به پایان رسید، که در ماه مارس، از 92.4 به 96.6 جهش داشت. در حال حاضر، این شاخص در بالاترین سطح از ماه ژوئن 2019 قرار دارد.

در ایالات متحده، پاول، رئیس فدرال رزرو و یلن، وزیر خزانه داری در کنگره حاضر شدند، و هر دو بر موضع سهل گیرانه خود تأکید کردند. یلن در مورد ارائه بسته های تشویقی دیگر صحبت کرد، که به گفته او، با مالیات بالاتر پرداخت خواهد شد. پاول تصدیق کرد که تورم احتمالاً افزایش خواهد یافت، اما موقتی خواهد بود و فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.

کالاهای بادوام با افت شدید 1.1 درصدی مواجه شدند، که اولین کاهش از ماه آوریل به شمار می رود. تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه چهارم سال 2020 از 4.1 به 4.3 درصد افزایش یافت. همچنین، مطالبات بیکاری به 684 هزار کاهش یافت که کمترین میزان در یک سال گذشته است.

  1. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) مقدماتی آلمان: دوشنبه، 13:30. مقیاس اصلی تورم در ماه فوریه، از 0.8% به 0.7% کاهش یافت. پیش بینی می شود که این روند نزولی در ماه مارس، با پیش بینی 0.5%، ادامه یابد.
  2. شاخص هزینه مصرف کننده فرانسه: چهارشنبه، 13:15. شاخص هزینه های مصرف کننده در ژانویه 4.6٪ کاهش یافته است که پایین تر از تخمین 3.5٪ است. پیش بینی مربوط به ماه فوریه 0.7 درصد است.
  3. گزارش مربوط به تورم: چهارشنبه، 14:30. تورم مربوط به کالاهای کلی منطقه یورو در ماه ژانویه، 0.9٪ بدون تغییر ماند. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای غیرخوراکی اُفت کرد و از 1.4٪ به 1.1٪ کاهش یافت. تخمین مربوط به ماه فوریه برای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای کلی 1.3٪ و برای کالاهای غیرخوراکی، 1.1٪ است.
  4. شاخص خرده فروشی آلمان: پنجشنبه، 11:30. شاخص خرده فروشی طی دو ماه متوالی کاهش یافته است و این نشان دهنده تنزل هزینه های مصرف کننده در بزرگترین اقتصاد منطقه یورو است. با این حال، با برآورد 2.0، انتظار می رود رونق مجددی در ماه فوریه ایجاد شود.
  5. شاخص مدیران خرید تولید: چهارشنبه، 12:25. شاخص مدیران خرید (PMI) تولید آلمان و منطقه یورو همچنان رشد چشمگیری را در تولید نشان می دهند. انتظار می رود شاخص های مدیران خرید (PMI) برآورد دوم، برآوردهای اولیه را به ترتیب، با 66.6 و 62.4، تأیید کنند. پیش بینی شده است که فرانسه، اسپانیا و ایتالیا برآوردهایی بالاتر از سطح 50 را ثبت کنند، که رکود را از رشد متمایز می کند.

نمودار روزانه جفت ارز یورو/دلار آمریکا با حدود حمایت و مقاومت روی آن.

حدود تکنیکال از بالا به پایین:

با سطح مقاومت 1.2038 آغاز می کنیم.

بعدی 1.1936 (ذکر شده در هفته قبل) است.

1.1808 حد مقاومت فعلی است.

1.1709 اولین حد حمایت است.

چشم انداز روشنی در مورد جفت ارز یورو/ دلار آمریکا پیش بینی نمی شود

اقتصاد منطقه یورو همچنان ضعیف است و اتحادیه اروپا همچنان با روند کُند تزریق واکسن و محدویت های کرونایی بیشتر دست به گریبان است. روند بهبودی ایالات متحده تسریع شده است، نشانه خوبی برای دلار است. یورو 2.2 درصد ارزش خود را در ماه مارس از دست داده است و روند نزولی آن می تواند ادامه داشته باشد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021