Menu

پیش بینی جفت ارز یورو/ دلار آمریکا 3 تا 10 مه- کاهش ارزش یورو با ادامه تلاش های آلمان

در روز جمعه، جفت ارز یورو/ دلار آمریکا متحمل خسارات شدید شد و اولین هفته زیان آور خود را در یک ماه گذشته ثبت کرد. در هفته آینده، اطلاعات مربوط به هفت شاخص منتشر می شود. در اینجا، به چشم اندازی از رویدادهای برجسته و تجزیه و تحلیل تکنیکال به روز شده ای برای یورو/ دلار آمریکا اشاره می کنیم.

شاخص شرایط تجاری ifo آلمان با اندکی بهبود، از 96.6 به 96.8 رسید. با این حال، این میزان کمتر از برآورد 97.8 بوده است. با کاهش ضریب اطمینان مصرف کننده GfK از 6.2- به 8.8-، شاخص ضریب اطمینان مصرف کننده همچنان پایین است.

در ماه آوریل، تورم آلمان برای اولین بار در دو سال گذشته، از سطح 2% فراتر رفت. در منطقه یورو، انتظار می رود که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه آوریل، از 1.3% به 1.6 درصد افزایش یابد. با تأثیر گشترش بیماری کووید-19 بر روند رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه اول نسبت به سه ماهه قبل، 1.7٪ کاهش یافت.

در ایالات متحده، با افزایش شاخص ضریب اطمینان مصرف کننده از 113.1 به 121.7، ضریب اطمینان ممصرف کننده به سرعت بالا رفت. پس از نشست کمیته فدرال بازار باز (FOMC) که در آن، فدرال رزرو اعلام کرد بحث در مورد كاهش زود است، ارزش دلار آمریکا كاهش یافت.

تولید ناخالص داخلی ایالات متحده 6.4% افزایش یافت و از پیش بینی 6.1% فراتر رفت. برآوردهای بالا حاکی از این بود که روند بهبود اقتصادی ایالات متحده به اوج خود رسیده است.

  1. شاخص خرده فروشی آلمان: دوشنبه، 9:30. شاخص خرده فروشی پس از دو کاهش متوالی، در ماه فوریه با سود 1.2 درصدی بازگشت داشت. پیش بینی مربوط به ماه مارس 2.9% است.
  2. شاخص های مدیران خرید تولید: دوشنبه، 10:25. تولید منطقه یورو همچنان رشد چشمگیری نشان می دهد. برآورد اولیه برای شاخص مدیران خرید مربوط به ماه آوریل 66.4 در آلمان، 63.3 در منطقه یورو و 59.2 در فرانسه بود. انتظار می روند که برآوردهای نهایی برآوردهای اولیه را تأیید کنند. سطح 50 خنثی محدوده رشد را از رکود متمایز می سازد.
  3. شاخص مدیران خرید خدمات: چهارشنبه، 10:25. بخش خدمات در ماه آوریل راکد بود، و برآوردها کمی بالاتر از سطح 50 بود. این شاخص در آلمان به 50.1، در منطقه یورو به 50.3 و در فرانسه به 50.4 رسیده است. انتظار می رود که برآوردهای آتی داده های اولیه را تأیید نمایند.
  4. سفارشات کارخانه ای آلمان: پنجشنبه، 9:30. سفارشات کارخانه ای در ماه فوریه رشد 1.2٪، نزدیک به برآورد 1.3٪ را تجربه کردند. تخمین مربوط به ماه مارس 1.5% است.
  5. شاخص خرده فروشی منطقه یورو: پنجشنبه، 12:30. شاخص خرده فروشی پس از دو کاهش متوالی، در ماه فوریه با 3.0٪، روندی افزایشی داشت. تخمین مربوط به ماه مارس 1.5% است.
  6. تولید صنعتی آلمان: جمعه، 9:30. کمبود جهانی تراشه ها ضرر خودروسازان را در پی داشته است. تولید صنعتی دو کاهش متوالی را ثبت کرده است، اما پیش بینی می شود که در ماه مارس 2.1٪ رشد داشته باشد.

نمودار روزانه جفت ارز یورو/ دلار آمریکا با حدود حمایت و مقاومت روی آن:

حدود تکنیکال از بالا به پایین:

1.2204 حد مقاومت ماهانه بسیار مهمی است که از اواخر ماه فوریه حفظ شده است.

بعدی 1.2151 است.

1.1994 (ذکر شده در هفته قبل) حد حمایت فعلی است.

از اواسط ماه آوریل، 1.1890 حد حمایت را حفظ کرده است.

بعدی 1.1779 است.

در حال حاضر، 1.1585 حد حمایت نهایی است.

چشم انداز روشنی در مورد جفت ارز یورو/ دلار آمریکا پیش بینی می شود

با کاهش تولید ناخالص داخلی آلمان و عملکرد بهتر ضریب اطمینان مصرف کننده ایالات متحده، ارزش یورو در اواخر هفته سقوط کرد. با ادامه روند صعودی اقتصاد ایالات متحده، ارزش دلار در هفته آینده می تواند رشد کند.  

یک دیدگاه

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021