پیش بینی جفت ارز یورو/ دلار آمریکا 5-9 آوریل 2021- کاهش ارزش یورو برای سومین هفته متوالی

هفته گذشته، جفت ارز یورو/ دلار آمریکا اندکی اُفت کرد و برای سومین هفته  متوالی، به روند نزولی خود ادامه داد. این جفت ارز سطح پایین 1.1704 را تجربه کرد که پایین ترین سطح از نوامبر 2020 است. در هفته آتی، چهار رویداد در پیش داریم. در اینجا، به چشم اندازی از رویدادهای برجسته و تجزیه و تحلیل تکنیکال به روز شده ای برای یورو/ دلار آمریکا اشاره می کنیم.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آلمان از 0.7% در ماه گذشته، به 0.5٪ در ماه مارس کاهش یافت، که مطابق با پیش بینی است. شاخص قیمت مصرف کننده منطقه یورو در ماه مارس، تا حدی کاهش یافت. تورم مربوط به کالاها از 1.4% به 1.3% کاهش یافت، در حالی که شاخص قیمت مصرف کننده کالاهای غیرخوراکی از 1.1% به 0.9% سقوط کرد.

شاخص خرده فروشی آلمان پس از دو کاهش متوالی، با رشد 1.2 درصدی مجددا افزایش داشت. با این حال، این رقم کمتر از پیش بینی 2.0٪ بود. بخش تولید همچنان پررونق است، و شاخص مدیران خرید (PMI) با برآورد بالاتر از سطح 50، رشد در سراسر منطقه یورو را نشان می دهد. آلمان با برآورد 66.6 بسیار قدرتمند به نظر می رسید.

در ایالات متحده، ضریب اطمینان مصرف کننده در ماه مارس، از برآورد اصلاح شده 90.4 به 109.7 افزایش یافت. این بالاترین سود یک ماهه در تقریبا 18 سال گذشته بوده است.

شاخص فروش قریب الوقوع مسکن ایالات متحده دومین کاهش متوالی در ماه مارس را ثبت کرد. کاهش 10.6٪ نسبت به برآورد 3.1-٪ بسیار بیشتر بود. این هفته با انتشار آمار بالای اشتغال غیرکشاورزی به پایان رسید که از 379 هزار به 916 هزار افزایش یافته است و فراتر از تخمین 652 هزار است.

  1. ضریب اطمینان سرمایه گذار سنتیکس (Sentix): سه شنبه، 13:00. پس از ماه ها که با برآوردهای منفی همراه بود، ضریب اطمینان سرمایه گذار در ماه مارس، به 5.0 افزایش یافت. پیش بینی می شود روند صعودی با پیش بینی 6.8 برای ماه آوریل، ادامه داشته باشد.
  2. شاخص مدیران خرید (PMI) خدمات: چهارشنبه، 10:25. انتظار می رود شاخص مدیران خرید (PMI) خدمات در اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و منطقه یورو زیر 50 باشد که نشان دهنده رکود است. پیش بینی می شود شاخص مدیران خرید (PMI) آلمان بالاتر از سطح 50 خنثی، یعنی 50.8 باشد.
  3. سفارشات کارخانه ای آلمان: پنجشنبه، 10:30. سفارشات کارخانه ای در ماه ژانویه از 1.9-% به 1.4٪ رسید. تخمین مربوط به ماه فوریه 1.3% است.
  4. تولید صنعتی فرانسه: جمعه، 11:15. پیش بینی می شود تولید صنعتی در دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو از 3.3% به 0.6٪ کاهش یابد.

نمودار روزانه جفت ارز یورو/ دلار آمریکا با حدود حمایت و مقاومت روی آن:

حدود تکنیکال از بالا به پایین:

از ابتدای مارس، 1.2089 سطح مقاومت بسیار پرقدرتی بوده است.

بعدی 1.1936 است.

در اواسط ماه مارس، که یورو روند کاهشی مستمری را آغاز کرد، 1.1846 سطح مقاومت را به خود اختصاص داده است.

1.1709 (ذکر شده در هفته قبل) اولین حد حمایت است.

در حال حاضر، 1.1538 سطح حمایت نهایی است.

چشم انداز خوبی برای جفت ارز یورو/ دلار آمریکا پیش بینی نمی شود.

با برآوردهای بالای اشتغال غیرکشاورزی که روز جمعه منتشر شد، اقتصاد آمریكا همچنان به رشد خود ادامه می دهد. منطقه یورو همچنان دچار محدودیت های کرونایی است و روند واکسیناسیون به کُندی انجام می شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021