پیش بینی جفت ارز EUR/USD در 4 تا 8 ژانویه- به پایان رسیدن سال همراه با افزایش ارزش یورو

ارزش معاملات جفت ارز EUR/USD در روز آخر سال به شدت کاهش یافت، اما با این حال، هفته پایانی را با موفقیت پشت سر گذاشت. هفته اول سال 2021، با 11 رویداد، هفته شلوغی به حساب می آید. در اینجا به چشم اندازی از رویدادهای برجسته و تجزیه و تحلیل تکنیکال به روز شده ای برای EUR/USD اشاره می کنیم.

در طول هفته آرام کریسمس، تنها یک خبر مهم از منطقه یورو منتشر شد. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اسپانیا به 0.5- رسید. شاخص تورم اکنون برای نهمین ماه متوالی کاهش یافته است.

در ایالات متحده، شاخص مدیران خرید (PMI) شیکاگو در دسامبر، از 58.2 به 59.5 افزایش یافت، در حالی که پیش بینی 56.6 بود. فروش سفارشی مسکن برای سومین ماه متوالی کاهش یافت و 2.6- درصد برآورد شد. این هفته با اخبار خوبی به پایان رسید، چون میزان مطالبه بیمه بیکاری برای دومین هفته متوالی کاهش یافت و به 787 هزار رسید.

نمودار روزانه EUR/USD با حدود حمایت و مقاومت روی آن.

 1. شاخص های مدیران خرید (PMI) تولید: دوشنبه. بخشهای تولیدی آلمان و منطقه یورو به خوبی در محدوده رشد باقی مانده اند و انتظار می رود شاخص های مدیران خرید (PMI) آتی، به ترتیب، برآوردهای اولیه 58.6 و 55.5 را تأیید کنند. شاخص مدیران خرید (PMI) برای اسپانیا، ایتالیا و فرانسه نیز بالاتر از حد 50 است که به گسترش اشاره می کند.
 2. خرده فروشی آلمان: سه شنبه ، 10:30. خرده فروشی در ماه اکتبر با سود 2.6 درصدی بازگشت داشت، اما تحلیلگران با تخمین 2.0-٪ در ماه نوامبر، رکود شدیدی را پیش بینی می کنند.
 3. شاخص قیمت مصرف کننده فرانسه: سه شنبه، 11:15. تورم در ماه نوامبر به 0.2٪ رسید و به زنجیره ای ناخوشایند از سه کاهش متوالی پایان داد. روند صعودی با پیش بینی 0.4٪ در ماه دسامبر نیز ادامه دارد.
 4. داده های پولی: سه شنبه، 12:30. عرضه پول M3 در ماه اکتبر، از 10.4٪ به نرخ رشد سالانه 10.5٪ افزایش یافت. تخمین ماه نوامبر 10.5 درصد است. پیش بینی می شود وام های خصوصی از 3.1٪ به 3.3٪ افزایش یابد.
 5. شاخص قیمت مصرف کننده مقدماتی آلمان: چهارشنبه، تمام طول روز. تورم در بزرگترین اقتصاد این اتحادیه در ماه نوامبر به 0.8-٪ کاهش یافت که کمترین میزان در 12 ماه گذشته بود. پیش بینی می شود این شاخص در ماه دسامبر با برآورد 0.6٪ مجدداً بازگشت داشته باشد.
 6. شاخص مدیران خرید (PMI) خدمات: چهارشنبه. خدمات با برآوردهای کمتر از سطح 50، در رکود باقی می مانند. انتظار می رود شاخص های مدیران خرید (PMI) برآورد دوم برای آلمان و منطقه یورو، به ترتیب، برآوردهای اولیه 47.7 و 47.4 را تأیید کنند. پیش بینی می شود بعد از انتشار میزان 38.8، فرانسه به 49.2 امتیاز برسد.
 7. سفارشات کارخانه ای آلمان: پنجشنبه، 10:30. سفارشات کارخانه ای در ماه اکتبر به 2.9٪ افزایش یافت که بسیار بالاتر از حد انتظار بود. با این حال، تحلیلگران با پیش بینی2/1- درصد در ماه نوامبر، برای رکود اقتصادی آماده هستند.
 8. گزارش تورم پنجشنبه، 13:30. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای خوراکی همچنان متغیر است و پنج کاهش متوالی داشته است. با تخمین 0.2-%، هیچ کمکی برای دسامبر پیش بینی شود. انتظار می رود شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای غیرخوراکی برای سومین ماه متوالی در 0.2٪ باقی بماند.
 9. خرده فروشی: پنجشنبه، 13:30. خرده فروشی معیار اصلی هزینه های مصرف کننده است. انتشار داده های ماه اکتبر 1.5٪ را نشان می دهد، اما انتظار می رود نوامبر با برآورد 3.4-٪ جهت معکوس داشته باشد.
 10. گزارشات جلسه سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا. پنجشنبه، 16:00. بانک مرکزی اروپا صورت جلسه نشست سیاست گذاری پولی خود در ماه نوامبر را منتشر کرد. با وجود تورم در سطح بسیار پایین، سرمایه گذاران به دنبال هرگونه نکته در مورد این مسئله هستند که آیا بانک مرکزی اروپا قصد دارد در اوایل سال آینده تسهیلات بیشتری را ارائه دهد یا خیر.
 11. تولیدات صنعتی آلمان: جمعه، 10:30. این شاخص تولید در ماه اکتبر به 3.2٪ جهش کرد و بالاترین رقم در 4 ماه گذشته را نشان داد. پیش بینی مربوط به ماه نوامبر 0.7٪ است.

تحلیل تکنیکال EUR/USD

حدود تکنیکال از بالا به پایین:

1.2478 آخرین بار در فبریه 2018، در سطح مقاومت تجربه شد.

بعدی 1.2328 است.

از آوریل 2018، 1.2224 سطح مقاومت را حفظ کرده است.

1.2171 سطح حمایتی ضعیفی است.

بعدی 1.2074 است.

از اوایل دسامبر، 1.1970 (ذکر شده در هفته گذشته) جایگاه خود را حفظ کرده است. در حال حاضر، 1.1844 حد نهایی حمایت است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021