چشم انداز هفتگی فارکس 15 تا 19 فوریه- توجه بازارها به بیماری کووید-19 و بسته تشویقی ایالات متحده

با توزیع نسبتا کند واکسن، بیماری کووید-19 همچنان بر اقتصادهای بزرگ تأثیر می گذارد. بازارهای مالی برنامه های مربوط به ارائه بسته های تشویقی ایالات متحده را که در حال بررسی در کنگره است، تحت نظر دارند. از نکات مهم این هفته می توان به تولید ناخالص داخلی منطقه یورو و گزارشات مربوط به تورم انگلیس اشاره کرد.

با افزایش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آلمان در ماه ژانویه، از 0.3٪ به 0.8٪، تورم نقطه عطفی در منطقه یورو بود. شاخص قیمت عمده فروشی (WPI) آلمان از 0.6% به 2.1٪ به شدت افزایش یافت.

ارقام مربوط به تولید ناخالص داخلی انگلیس بالاتر از حد انتظار بود. اقتصاد در سه ماهه چهارم رشد 1.0 درصدی داشته است که بهتر از برآورد 0.5٪ بود. تولید ناخالص داخلی ماهانه 1.2٪ افزایش یافت که فراتر از تخمین 1.0٪ بود. با این حال، اقتصاد در سال 2020، تا 9.9 درصد تضعیف شد، که بیشترین رکود سالانه ثبت شده است.

در ایالات متحده، ارقام مربوط به تورم کمی کمتر از حد انتظار بود و ارزش دلار چندان تغییری نکرد. تورم مربوط به کالاهای کلی از 0.4٪ به 0.3٪ کاهش یافت، در حالی که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای غیرخوراکی از 0.2٪ به 0.0٪ سقوط کرد. مطالبات بیکاری برای اولین بار طی چهار هفته گذشته افزایش یافت و از 779 هزار به 793 هزار رسید. این هفته با کاهش رویکرد مصرف کننده دانشگاه میشیگان برای ژانویه از 79.2 به 76.2 واحد، با آماری نزولی همراه بود. این میزان پایین ترین سطح از ماه ژوئیه سال 2020 بود.

  • تولید ناخالص داخلی منطقه یورو: سه شنبه، 13:30. شیوع بیماری کووید-19 به ایجاد نوسانات عظیمی در اقتصاد منجر شده است، به طوری که برآوردهای تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم و سوم سال 2021، به ترتیب، 12.1- و 12.6+ بود. پیش بینی می شود که اقتصاد با برآورد 0.7- درصد در سه ماهه چهارم تثبیت شود.
  • گزارش تورم انگلیس: چهارشنبه، 10:30. تورم مربوط به کالاهای کلی از 0.3٪ به 0.6٪ در ماه دسامبر افزایش یافت و  با پیش بینی 0.5٪، انتظار می رود در ماه ژانویه، باز هم افزایش یابد. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای غیرخوراکی در ماه دسامبر، از 1.1٪ به 1.4٪ افزایش یافت. برآورد مربوط به ماه ژانویه 1.2 درصد است.
  • خرده فروشی ایالات متحده: چهارشنبه، 17:00. انتظار می رود خرده فروشی کالاهای کلی پس از دو کاهش مجدداً رونق یابد. برآورد مربوط به ماه ژانویه 1.1 درصد است. به صورتی مشابه، پیش بینی می شود که پس از برآورد پایین 1.4-%، خرده فروشی کالاهای غیرخوراکی به 0.9٪ افزایش یابد.
  • گزارش تورم کانادا: چهارشنبه، 17:00. تورم کالاهای کلی با برآورد 0.2-% در ماه دسامبر کاهش یافت، و به پیش بینی 1.0% نرسید. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اصلاح شده، که بیشترین موارد ناپایدار را در شاخص قیمت مصرف کننده کالاهای کلی را نادیده می گیرد، از 1.7٪ به 1.6٪ کاهش داشت.
  • تغییرات اشتغال غیرکشاورزی پردازش داده های خودکار کانادا: پنجشنبه، 17:00. این شاخص اشتغال با کاهش 28.8 هزار در ماه ژانویه، روند نزولی خود را از سر گرفته است. آیا در ماه فوریه شاهد بهبود این وضعیت خواهیم بود؟
  • شاخص قیمت مصرف کننده نهایی فرانسه: جمعه، 11:15. تورم در دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو همچنان ضعیف است. این شاخص در دو ماه گذشته 0.2٪ افزایش یافته است و برآورد مربوط به ماه ژانویه 0.2٪ است.
  • شاخص مدیران خرید (PMI) تولید ایالات متحده: جمعه، 18:15. شاخص مدیران خرید تولید همچنان به رشد خود ادامه می دهد. در ماه ژانویه، این شاخص به 59.1 افزایش یافت و برآورد آتی 58.8 است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021