چشم انداز هفتگی فارکس 18 تا 22 ژانویه 2021- تقویت دلار آمریکا

در اوایل سال 2021، دلار آمریکا پس از متحمل شدن زیان های گسترده در دو ماه آخر سال 2020، نشانه هایی از افزایش ارزش خود را نشان می دهد. بیماری کووید-19 همچنان در ایالات متحده و اروپا بیداد می کند، اما این امید وجود دارد که استفاده از واکسن کووید در اواخر سال باعث بهبود وضعیت اقتصادی شود. رویدادهای برجسته این هفته شامل تصمیم گیری بانک مرکزی اروپا و بانک کانادا در مورد نرخ بهره و ارائه گزارشات تورم از منطقه یورو و انگلیس است.

در انگلستان، تولید ناخالص داخلی در ماه نوامبر تا 2.6٪ کاهش یافت. این میزان بهتر از پیش بینی 4.6-٪ بود، اما پوند باز هم زیان های شدیدی را روز جمعه نشان داد. شاخص های صنعتی نیز در ماه نوامبر اُفت داشت. پس از آن که بِیلی، رئیس بانک انگلستان، گزارش هایی مبنی بر اینکه این بانک امکان اجرای نرخ های سود منفی را بررسی می کند، رد کرد، اوایل این هفته، پوند بیش از 1 درصد رشد داشت.

تورم کالاهای کلی در فرانسه، دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو، دومین رشد متوالی به میزان  0.2٪ را نشان داد.

در ایالات متحده، تورم اقلام غیرخوراکی از 0.2٪ به 0.4٪  افزایش یافت. این بالاترین میزان در 4 ماه گذشته بود و نشان دهد که تورم، در درازمدت، در حال افزایش است. پاوِل، رئیس فدرال رزرو، با بیان این که اکنون زمان بحث در مورد سیاست های تطبیقی نیست، بر موضع سهل‌گیرانه فدرال رزرو تأکید کرد. پاول همچنین متعهد شد که پیش از کاهش برنامه گسترده تسهیل کمّی خود، به بازارها از قبل اطلاع رسانی کند. این هفته با ارقام ناامیدکننده خرده فروشی برای ماه دسامبر به پایان رسید. ارقام مربوط به کالاهای کلی به 0.7-% رسید؛ این رقم در ماه گذشته 1.1-% برآورد شده بود. شاخص خرده فروشی کالاهای غیرخوراکی از -0.9٪ به 1.4-٪ کاهش یافت که پایین ترین سطح از ماه آوریل بود.

  1. شاخص قیمت مصرف کننده نهایی آلمان: سه شنبه، 10:30. تورم در بزرگترین اقتصاد منطقه یورو که در بیشتر نیمه دوم سال 2020، دچار اُفت شده بود، با کاهش روبرو شده است. با این حال، پیش بینی مربوط به ماه دسامبر 0.5 درصد است که بیشترین سود از ماه ژوئن محسوب می شود.
  2. گزارش تورم انگلیس: چهارشنبه، 10:30. پس از افزایش به 0.7 در ماه اکتبر، شاخص قیمت مصرف کننده در نوامبر کاهش یافت و به 0.3 رسید. پیش بینی مربوط به ماه دسامبر 0.5٪ است. شاخص قیمت مصرف کننده کالاهای غیرخوراکی در ماه نوامبر به 1.1٪ افزایش یافت و پیش بینی می شود که در ماه دسامبر به 1.3٪ برسد.
  3. گزارش تورم منطقه یورو: چهارشنبه، 13:30. تورم کالاهای کلی چهار کاهش متوالی داشته است و پیش بینی می شود که این روند در ماه دسامبر با برآورد 0.3-% ادامه یابد. پیش بینی می شود که برآورد مربوط به کالاهای غیرخوراکی در 0.2٪ باقی بماند.
  4. گزارش تورم: چهارشنبه، 17:00. شاخص قیمت مصرف کننده کالاهای کلی در ماه نوامبر از 0.4% به 0.1٪ رسید. شاخص قیمت مصرف  کننده اصلاح شده، که اقلام بی ثبات و متغیر را در نظر نمی گیرد، ثابت بوده و به 1.7% در ماه نوامبر رسیده است. اکنون منتظر انتشار ارقام مربوط به ماه دسامبر هستیم.
  5. تصمیم گیری بانک کانادا در مورد نرخ بهره: چهارشنبه، 18:30. نرخ بهره بانک کانادا در سطح پایین 0.25% باقی می ماند. به دلیل وخیم تر شدن وضعیت گسترش ویروس کرونا، صحبت هایی در مورد کاهش ناگهانی نرخ بهره در این هفته مطرح شده است. با این حال، احتمال انجام چنین حرکت بنیادی پایین است.
  6. تصمیم گیری بانک مرکزی اروپا در مورد نرخ بهره: پنجشنبه، 16:15. هفته گذشته، صورتجلسه های بانک مرکزی اروپا حاکی از نگرانی از تورم پایین و نرخ ارز بالا بود و سیاست گذاران می توانند این نگرانی ها را در بیانیه مربوط به نرخ بهره در جلسه پیش رو بازگو کنند. در سیاست های پولی فعلی هیچ تغییری پیش بینی نمی شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021