Menu

چشم انداز هفتگی فارکس 26-30 آوریل- برگزاری نشست کمیته فدرال بازار باز، انتشار گزارشات مربوط به تولید ناخالص داخلی

با ادامه روند رو به رشد برنامه واکسیناسیون، اقتصادهای بزرگ نشانه هایی از بهبود وضعیت خود را نشان می دهند. بانک مرکزی کانادا تسهیلات کمّی خود را به تدریج کاهش داد، در حالی که بانک مرکزی اروپا در این زمینه ایستادگی کرد. این هفته، فدرال رزرو تصمیمات سیاستی خود را اتخاذ می کند، در حالی که ایالات متحده و آلمان گزارش مربوط به تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول را منتشر می کنند.

جلسه سیاست گذاری بانک مرکزی اروپا در هفته گذشته با عنوان “جلسه ای برای فراموشی” توصیف شد، چون سیاست گذاران سیاست های خود را حفظ کرده و سرنخ هایی از برنامه های آینده بانک ارائه دادند. لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، اظهار داشت که هنوز بحث در مورد کاهش تدریجی تسهیلات کمّی زود است.

آمار مربوط به بیکاری انگلیس معجونی درهم بود. تعداد مدعیان از 86.6 هزار تا 10.1 هزار کاهش یافت، و از پیش بینی 24.5 هزار فراتر رفت. با این حال، رشد دستمزد چندان خوب نبود و از 4.8٪ به 4.5٪ کاهش یافت و برآورد 4.7٪ محقق نشد. نرخ بیکاری از 5.0٪ به 4.9٪ کاهش یافت.

تورم انگلیس در ماه مارس افزایش یافت، در حالی که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کل کالاها از 0.4٪ به 0.7٪ رسید. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای غیرخوراکی نیز از 0.9% به 1.1٪ افزایش یافت.

بانک کانادا برنامه تسهیلات کمّی خود را از 4 میلیارد به 3 میلیارد دلار کانادا کاهش داد تا اولین بانک G-7 باشد که از زمان شیوع بیماری کووید-19 سیاست های سختگیرانه تری را اعمال می کند.

در ایالات متحده، مطالبات بیکاری برای دومین هفته متوالی روندی نزولی داشت و از 576 هزار به 547 هزار کاهش یافت. شاخص مدیران خرید (PMI) تولید در ماه مارس از 59.0 به 60.6 بهبود یافت. برآورد بالای سطح 50 خنثی نشان دهنده رشد است.

  1. ضریب اطمینان مصرف کننده ایالات متحده: سه شنبه، 17:30. مصرف کننده آمریکایی اعتماد زیادی به اقتصاد ایالات متحده نشان می دهد. برآورد مربوط به ماه مارس به 109.7 رسید و پیش بینی می شود که شاخص در ماه آوریل، به 112.0 برسد.
  2. بیانیه کمیته فدرال بازار باز: چهارشنبه، 21:30. انتظار می رود فدرال رزرو سیاست سازگار خود را حفظ کند. لحن بیش از حد انتظار سختگیرانه در این بیانیه باعث صعود ارزش دلار آمریکا خواهد شد.
  3. تغییرات نرخ بیکاری آلمان: پنجشنبه، 11:25. بیکاری در ماه فوریه 8 هزار کاهش یافت که بهتر از برآورد 4- هزار بود. تخمین مربوط به ماه مارس 10- هزار است.
  4. تولید ناخالص داخلی پیشرفته ایالات متحده: پنجشنبه، 16:00. اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه چهارم رشد 4.3 درصدی را تجربه کرد، و از 4.0 درصد قبلی، روندی صعودی را در پیش گرفته است. با بهبود شرایط اقتصادی، برآورد اولیه تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه اول معادل 6.5٪ است.
  5. تولید ناخالص داخلی ابتدایی آلمان: جمعه، 11:30. با برآورد 1.5-%، پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه اول روند نزولی داشته باشد. این کشور همچنان با بیماری همه گیر کووید دست و پنجه نرم می کند و محدودیت های شدیدتر کرونایی مانع رشد اقتصادی شده است.
  6. تولید ناخالص داخلی کانادا: جمعه، 16:00. کانادا گزارش مربوط به تولید ناخالص داخلی خود را به صورت ماهانه منتشر می کند. اقتصاد این کشور در ماه ژانویه 0.7٪ رشد داشت و تخمین مربوط به ماه فوریه 0.9٪ است.

2 دیدگاه

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021