کاهش ارزش طلا برای اولین بار در چهار هفته گذشته با ادامه افزایش بازده 10 ساله خزانه داری و ارزش دلار

با ادامه فروش زیرقیمت وام دولت، که باعث افزایش بازده اوراق قرضه و ارزش دلار آمریکا شد، روز جمعه، معاملات آتی طلا در موضع فروش قرار گرفت، اما ارزش طلا در طول این هفته افزایش یافت.

راس نورمن، مدیر ارشد اجرایی MetalsDaily، به MarketWatch گفت: “همه چیز در مورد بازده خزانه داری ایالات متحده است، و ارزش ثابت دلار مشکل طلا را بیشتر می کند.”

او گفت: “به نحو امیدوارکننده ای، تقاضای فیزیکی در اروپا با زنجیره تأمین به چالش کشیده شده بسیار خوب است” و همین مورد در چین وجود دارد که در آنجا، اکنون طلا با قیمت 10 دلار در هر اونس بیشتر از قیمت های لندن معامله می شود.

نورمن گفت: در سه ماهه دوم بحث تورم مطرح می شود. طلا اغلب به عنوان هِج در برابر تورم استفاده می شود، اما داده های اقتصادی “هنوز نتوانسته اند به برآوردها برسند”.

در ماه آوریل، طلا در بورس کالای نیویورک (Comex) پس از کمتر از 0.1 درصد رشد، 2.80 دلار، معادل 0.2٪، سقوط کرد و به قیمت 1،719.80 دلار در هر اونس رسید. روز جمعه، طلا اولین زیان خود در چهار هفته گذشته را ثبت کرد.

در همین حال، در ماه مِی، نقره 28 سنت، یا 1.1 درصد، کاهش یافت و پس از 0.2% افزایش در روز پنج شنبه، با قیمت 25.911 دلار در هر اونس بسته شد.

در طول این هفته، طلا با رشد 1.3٪ مواجه شد، در حالی که نقره حدود 2.5٪ صعود کرد. افزایش ارزش طلا و نقره پس از سه هفته رکود روی می دهد.

تغییرات قیمت طلا در روز جمعه در حالی بود که میزان بازدهی خزانه داری افزایش یافت، و بازده 10 ساله خزانه داری اخیراً در حدود 1.62٪ بود، در حالی که شاخص ICE دلار آمریکا 0.3٪ افزایش داشت.

شمش طلا تحت تأثیر تغییرات ارزش دلار آمریکا و افزایش بازده بدهی دولت قرار داشته است که می تواند تمایل به سرمایه گذاری در فلزات گرانبها را کاهش دهد.

جیم ویکوف، تحلیلگر ارشد در Kitco.com، در یادداشت روزانه خود نوشت: “افزایش بازده اوراق هنوز در سطحی نیست که تورم قیمت مشکل سازی را ایجاد کند، اما روند افزایش بازده  برخی از ناظران بازار را نگران می کند.”

در میان سایر فلزات معامله شده در Comex، مس در ماه مِی کمتر از 0.1٪ به قیمت 4.14 دلار در هر پوند آن اضافه شد، و در پایان هفته، با 1.7٪ بالاتر بسته شد. در ماه آوریل، هر اونس پلاتین با 0.2٪ کاهش به 1200 دلار و 30 سنت رسید، در حالی که قیمت ها نسبت به هفته بیش از 6 درصد افزایش داشت. در ماه ژوئن، هر اونس پالادیوم با 0.8٪ افزایش، به 2360.70 دلار در هر اونس رسید و تا پایان هفته، 1.4% رشد داشت.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021