گزارش روزانه نرخ برابری ارزها 16 مارس 2021

آن چه در گزارش امروز می خوانید:

 • افزایش ارزش سهام آسیا با تبعیت از وال استریت
 • اقدام قانونی اتحادیه اروپا علیه انگلیس
 • تعلیق واکسن آسترازنکا توسط تعداد بیشتری از کشورها

اخبار بازار

 • با خوش بینی نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی و پیش از جلسات مهم بانک مرکزی در اواخر هفته، سهام آسیا با پیروی از شاخص های وال استریت که روز گذشته، به بالاترین حد خود رسیده بود، با ارقام بالاتری معامله شد. نرخ خزانه داری آمریکا از سطوح بالای هفته گذشته عقب نشینی کرد و قیمت نفت کاهش یافت (رویترز)
 • در G10، ارزهای وابسته به کالا دیروز در میان زیان ها در بازار نفت سقوط کردند. کرون نروژ با 0.40% کاهش، بدترین عملکرد را در برابر دلار آمریکا داشت و این جفت ارز  قیمت بالای 8.5130 را در طول روز تجربه کرد. دلار کانادا یکی از مقاوم ترین ارزها در برابر دلار آمریکا بود، چون داده ها نشان داد که فروش تولید داخلی در ماه ژانویه بیش از حد انتظار رشد کرد و شاخص ساخت و ساز مسکن همچنان بالا بود (بلومبرگ)
 • امروز صبح، با اقدامات قانونی اتحادیه اروپا علیه انگلیس، ارزش پوند در برابر بزرگترین ارزهای هم رده خود سقوط كرد. این اقدامات به دنبال تصمیم انگلیس برای به تأخیر انداختن اجرای بخش اصلی توافق مربوط به ایرلند شمالی صورت گرفته است. انگلیس به طور موقت قوانین مربوط به کاغذبازی اضافی گمرکی که برای ارسال غذا بین انگلیس و ایرلند شمالی مورد نیاز است را نادیده گرفته است.

امروز صبح، جفت ارز پوند/ دلار آمریکا در حدود 1.3830 و یورو/ پوند در حدود 0.8620 معامله شد (بلومبرگ)

 • با توقف استفاده از واکسن ساخت شرکت آسترازنکا (AstraZeneca) در اسپانیا، پرتغال، قبرس، ونزوئلا و اسلوونی، تمرکز جلسه امروز وزرای بهداشت اتحادیه اروپا احتمالاً بر روی این نوع واکسن خواهد بود. سازمان بهداشت جهانی (WHO) مجدداً تأكید كرد كه هیچ ارتباطی بین دریافت واکسن و عوارض ناخوشایند گزارش شده وجود ندارد.

فردا، اتحادیه اروپا سندی را منتشر می کند که پیشرفت در زمینه کاهش عفونت ها را بررسی می کند، و “احتمال رفع محدودیت ها را افزایش می دهد”. ماه آینده، بخش اپیدمیولوژی و کنترل بیماری (EDCD)، با در نظر گرفتن پیشرفت کشورهای عضو، سیستم هایی ردیفی را معرفی می کند (بلومبرگ)

آن چه امروز شاهد خواهید بود:

 • 13:30- آلمان: انتظارات اقتصادی ZEW (تحقیقات بارکلیز: 74.0)
 • ·       16:00- قیمت واردات ایالات متحده (تحقیقات بارکلیز: 1.2% نسبت به ماه مشابه در سال گذشته، 2.9% نسبت به سال گذشته/ اتفاق نظر: 1.0% نسبت به ماه مشابه در سال گذشته، 2.6% نسبت به سال گذشته)
 • ·       16:00- قیمت واردات محصولات غیرپتروشیمی ایالات متحده (تحقیقات بارکلیز: 0.9% نسبت به ماه مشابه در سال گذشته، 3.4% نسبت به سال گذشته/ اتفاق نظر: 0.4% نسبت به ماه مشابه در سال گذشته)
 • ·       16:00- شاخص خرده فروشی ایالات متحده (تحقیقات بارکلیز: 0.8-% نسبت به ماه مشابه در سال گذشته/ اتفاق نظر: 0.4-% نسبت به ماه مشابه در سال گذشته)
 • ·       16:00- شاخص خرده فروشی کالاهای غیرخوراکی ایالات متحده (تحقیقات بارکلیز و اتفاق نظر: 0.5-% نسبت به ماه مشابه در سال گذشته)
 • ·       16:45- تولید صنعتی ایالات متحده (تحقیقات بارکلیز: 0.5-% نسبت به ماه مشابه در سال گذشته/ اتفاق نظر: 0.3% نسبت به ماه مشابه در سال گذشته)
 • ·       16:45- شاخص تولید کارخانه ای IP ایالات متحده (تحقیقات بارکلیز: 0.5-%/ اتفاق نظر: 0.1%)

تمام زمان ها به وقت تهران می باشند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021