Menu

گزارش روزانه نرخ برابری ارزها 21 آوریل 2021

آن چه در گزارش امروز می خوانید:

  • تمایل به سمت سرمایه گذاری در دارایی های امن با افزایش مجدد موارد ابتلا به بیماری کووید-19
  • سقوط جفت ارز پوند/ دلار آمریکا پس از رسیدن به سطح بالای 1.40
  • ادامه افزایش تنش های بین ایالات متحده و چین

اخبار بازار

  • در میان نگرانی در مورد تأثیر افزایش مجدد موارد ابتلا به بیماری کووید-19 بر رشد جهانی و تقاضا برای نفت خام، ارزش سهام آسیا و معاملات آتی ایالات متحده یک شبه کاهش یافت. چین با ثبت درآمدهای مثبت، زیان های اولیه خود را جبران کرد. با افزایش احتمال برقراری محدودیت های کرونایی در توکیو، اوزاکا و مناطق پیرامون، شاخص نیکی ژاپن 2% کاهش یافت.

به دلیل نگرانی در مورد تأثیر محدودیت های ویروس کرونا در هند، سومین واردکننده بزرگ نفت در جهان، بر میزان تقاضا، قیمت نفت کاهش یافت (رویترز)

  • در بازار فارکس، با تمایل سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در دارایی های امن به دلیل افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-19، ین ژاپن تقویت شد. جفت ارز دلار آمریکا/ ین ژاپن به پایین ترین سطح 107.88 در دو ماه گذشته رسید. بهای دلار ثابت ماند و بازده 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حدود 1.56٪ باقی مانده است. پیش از برگزاری جلسه امروز بانک کانادا، ارزش دلار کانادا سقوط کرد و جفت ارز دلار آمریکا/ دلار کانادا به بالاترین سطح 1.2624 در طول روز رسید.

ارزش پوند پس از رسیدن به بالاترین قیمت در چند هفته گذشته، در مقابل دلار آمریکا کاهش یافت- روز گذشته، جفت ارز پوند/ دلار آمریکا به سطح بالای 1.4009 رسید (بلومبرگ)

  • پس از آن که نظرسنجی نشان داد که حزب سبزها در آلمان با اختلاف هفت امتیاز، نسبت به حزب محافظه کار نخست وزیر مرکل پیش افتاده است، ارزش جفت ارز یورو/ دلار آمریکا کاهش یافت. حزب اتحادیه آلمان نیز آرمین لاشت را به عنوان نامزد خود تأیید کرد. نظرسنجی های کنونی نشان می دهد که بائربوک، رهبر حزب سبز، محبوب ترین نامزد برای رهبری کشور است (بلومبرگ)
  • با افزایش تنش های بین ایالات متحده و چین، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، خواستار یکپارچگی بیشتر اقتصادی جهانی شد و در مورد جدایی آن هشدار داد، و در عین حال، از ایالات متحده و متحدانش خواست تا “از حکم کردن برای دیگران” خودداری کنند. در انتقاد غیرمستقیم از تلاش های ایالات متحده برای کاهش وابستگی به زنجیره های تأمین چین و جلوگیری از صادرات کالا مانند تراشه های پیشرفته رایانه ای، شی گفت “هر گونه تلاش برای ایجاد موانع و جدا کردن کارها بر خلاف اصول اقتصادی و بازار است و بدون اینکه نفعی برای خود آنها داشته باشد، فقط به دیگران آسیب می رساند” (بلومبرگ).

آن چه امروز شاهد خواهید بود:

  • 18:30- اعلام نرخ سود کانادا (تحقیقات بارکلیز و اتفاق نظر: 0.25%)

تمام زمان ها به وقت تهران می باشند.

2 دیدگاه

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021