471% افزایش واردات طلا به هند و رسیدن به رکورد 160 تن

روز پنجشنبه، یک منبع دولتی به رویترز گفت که واردات طلای هند در ماه مارس، 471٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به رکورد 160 تن دست یافت، چون کاهش مالیات بر واردات و اصلاح قیمت ها از بالاترین رکورد خریداران جزء و جواهرسازان را به خود جلب کرده است.

واردات بیشتر توسط دومین مصرف کننده بزرگ شمش در جهان می تواند از قیمت طلای معیار حمایت کند، که تقریباً 17 درصد از بالاترین رقم 2072 دلار در آگوست 2020 اصلاح شده است.

افزایش واردات می تواند کسری تجاری هند را افزایش دهد و روپیه را تحت فشار قرار دهد.

این منبع گفت که هند در ماه مارس رکورد 321 تن واردات طلا را شکسته است، در حالی که  این میزان در سال گذشته، 124 تن بود.

این منبع خواست ناشناس بماند، چون مجاز به صحبت با رسانه ها نیست.

او گفت، از نظر ارزشی، واردات مارس از 1.23 میلیارد دلار در سال گذشته به 8.4 میلیارد دلار رسیده است.

در ماه فوریه، هند برای افزایش تقاضای خرده فروشی و محدود کردن قاچاق کالا به این کشور، عوارض واردات طلا را از 12.5٪ به 10.5٪ کاهش داد.

هارشاد آجمرا، مالک شرکت طلای JJ، عمده فروشی در کلکته، گفت: “بسیاری از مصرف کنندگان به دلیل گرانی قیمت، خرید را به تعویق انداخته بودند. آنها پس از اصلاح شدید قیمت ها برای خرید هجوم آوردند.”

در ماه مارس، معاملات آتی طلای محلی به کمترین قیمت یک ساله 43،320 روپیه در هر 10 گرم رسید.

یک فروشنده شمش مستقر در بمبئی گفت: جواهرسازان پس از مشاهده تقاضای بالا برای خرده فروشی، در حال افزایش موجودی خود بودند.

این فروشنده گفت: “در طول ماه، به دلیل تقاضای جواهرات، طلا بالای قیمت معامله می شد.”

ماه گذشته، فروشندگان با احتساب 10.75٪ واردات و 3٪ عوارض فروش، بیش از 6 دلار در هر اونس بالاتر از قیمت های رسمی داخلی دریافت کردند.

به گفته این فروشنده، واردات طلای هند در ماه آوریل ممکن است به زیر 100 تن کاهش یابد، چون جواهرسازان می ترسند دولت بتواند محدودیت های کرونایی را برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا افزایش دهد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021