مشتریان موفقمشتریان موفق پی سی ام بروکرز

52.5 درصد سود در کمتر از سه ماه

بیش از 50 درصد سود - می 2016
شما در مدت کمتر از سه ماه 52.5 درصد سود روی حساب معاملاتی خود داشته اید و مبلغ 5,250 دلار سود کرده اید.
از این بابت صمیمانه به شما تبریک می گوییم.

لطفاً یک معرفی کوتاه از خودتان داشته باشید و بفرمایید چند سال هست که در این زمینه مشغول به فعالیت هستید؟
در حال حاضر من به هیچ عنوان خودم را یک تریدر موفق نمیدانم چون میدانم که راه زیادی در پیش است و هنوز خیلی کارها باید انجام دهم تا به ثبات لازم برسم ولی شاید تجربه ای که در این مدت کسب کردم برای دوستانی که تازه میخواهند در این بازار فعالیت کنند مفید باشد. شروع کار من در بازارهای مالی از بورس ایران بود و حدود 8 سال فعالیت کردم و آموزش ها و اطلاعات لازم درباره تحلیل تکنیکال را در آن دوره کسب کردم سپس کم کم با بازار فارکس اشنا شدم و به دلیل عدم شفافیت و وجود رانت های قوی در بورس ایران تمرکزم را متوجه فارکس کردم و اکنون 5 سال است که در این بازار فعالیت دارم.
من در طول مدت فعالیتم در هیچ کلاسی شرکت نکردم ولی از هر موقعیت و فرصتی برای یادگیری و مطالعه بیشتر در این مسیر استفاده می کردم و همواره سعی میکنم که اطلاعات و دانش خود را به روز نگاه دارم.
ممکن است بفرمایید که روش معاملاتی شما چیست و در مورد آن توضیح دهید؟
به نظر من با توجه به پیچیدگی ماهیت این بازار هرگز یک روش موفق دائمی وجود نخواهد داشت و هر روشی در برهه ی خاصی از زمان خوب جواب می دهد و در زمانی دیگر باعث ضرر مقطعی تریدر خواهد شد، چرا که اگر واقعا یک روش یکتا و موفق همیشگی وجود داشت تا الان آن تریدر با مدیریت سرمایه تهاجمی می توانست کل پول این بازار را به سمت خود سرازیر کند. لذا من سعی کردم در این بازار از روش های مختلف استفاده کنم که هر کدام در شرایطی خوب جواب می دهد و در شرایطی دیگر کارایی خود را از دست می دهد.
ولی نکته مهم، یادگیری، یادگیری و یادگیری بیشتر و تلفیق اطلاعات جدید با شرایط، روحیات و تجربیات شخص تریدر می باشد تا بتواند روش هایی که او را به موفقیت می رساند را خلق کند. برای همین من در حال حاضر از انواع روشهای مختلف گرید و مارتینگل، استفاده از اصول ساده S&R و پرایس اکشن و انواع واگرایی استفاده می کنم.
چند سال سابقه ی کار در بازارهای مالی آنلاین را دارید؟
شروع کارمن در بازارهای مالی از بورس ایران بود و حدود 8 سال فعالیت کردم و آموزش ها و اطلاعات لازم درباره تحلیل تکنیکال را در آن دوره کسب کردم سپس کم کم با بازار فارکس اشنا شدم و به دلیل عدم شفافیت و وجود رانتهای قوی در بورس ایران تمرکزم را متوجه فارکس کردم و اکنون 5 سال است که در این بازار فعالیت دارم.
آیا تجربه ی کار با بروکرنماها را داشته اید؟
خیر، من عمده فعالیتم در بروکر پی سی ام بوده و از زمانی که این بروکر با بانک وارن گلد فعالیت می کرد در آن حساب داشته ام ولی از دوستان و اطرافیان مشکلات و اتفاقاتی که در بروکر نماها رخ داده است را پیگیری کرده ام و خوشحالم که تا به حال این موارد برای من که در بروکر پی سی ام مشغول به ترید بوده ام پیش نیامده است.
نظر شما درباره ی خدمات و سرویس های بروکر پی سی ام چیست؟ چه عواملی باعث شد که بروکر پی سی ام را برای افتتاح حساب انتخاب کنید؟
به تدیج و به خصوص با تغییر مدیریت خدمات و امکانات بروکر بهبود چشمگیری پیدا کرده است و در بسیاری از موارد از سایر بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می دهند بهتر است، درمواردی شامل:
1- اسپردهای پایین و رقابتی
2- عدم کمیسیون و بهره شبانه حتی با باز بودن طولانی مدت پوزیشن ها
3- عدم ریکوت و اسلیپیج
4- وفاداری حداکثری به تیک پرافیت و استاپ لاس
و من واقعا متاسف می شوم که در محیط های مجازی میبینم عده ای چقدر راحت انواع تهمت ها و دروغ ها را به این بروکر نسبت می دهند و تمام وقت خود را صرف مقابله با بروکر پی سی ام می کنند.
سخن شما با سایر تریدرهایی که مطلب شما را مطالعه می کنند چیست؟
در انتها روی صحبتم با دوستانی است که تازه وارد این بازار شده اند و یا می خواهند فعالیت خود را در این بازار دشوار و پیچیده آغاز کنند.
شما در ادامه این مسیر به یقین با شکستها و ضررهای متعددی روبرو خواهید شد ولی اگر می خواهید که بابت این بهای سنگینی که پرداخت می کنید چیزی بدست بیاورید که ارزش آن را داشته باشد، حتما بعد از هر شکست به جای انتقام از بازار نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و سعی کنید که آنها را رفع کنید ( برای پیروزی باید ابتدا گل نخورید!) در این حالت است که شما در مسیر موفقیت قرار خواهید گرفت.
مهمترین عامل شکست های من عدم کنترل صحیح احساسات و ضعف در روانشناسی بازار جهت پایبندی به اصولی بود که خود برای ترید تدوین کرده بودم. لذا جهت رفع این مشکل زبان برنامه نویسی را یاد گرفتم تا برای هر روشی که ایجاد می کردم اکسپرت نوشته تا علاوه بر اینکه در کمترین زمان از درصد موفقیت و قابلیت روش با بک تست گیری مطمئن می شدم، این اکسپرت در هنگام ران کردن روی حساب همچون یک ربات پایبند به اصول بود و فقط در شرایطی خاص که نیاز می بود من میتوانستم دخالت کرده و شرایط را به نفع خود تغییر دهم.
کلام آخر اینکه اگر زمانی حس کردید که به اندازه کافی یاد گرفته اید، همان روز، روز شکست شما خواهد بود

با تشکر از شما جناب آقای محمدرضا س